Yurtdışı Eğitim Aşamaları

Yurtdışında eğitim süreci, tanışma ile başlayan ve yurda geri dönünce sona eren süre içerisinde yapılması gereken birçok faaliyeti kapsamakta olup, her bir aşamasında problemlerle karşılaşmamak için detaylı olarak planlanmalı ve icra edilmelidir. Bu ise ancak konusunda uzman personelin vereceği danışmanlıkla mümkün olabilecektir. Müteakip maddelerde her bir aşamada yapılması gereken faaliyetlerle ilgili bilgiler sunulmuştur.


Tanışma; Aday öğrenci ile detaylı bir ön görüşme yapılarak kişisel gereksinimleri ve öncelikleri belirlenirken öğrenci vizesi almak için herhangi bir engelinin olup olmadığı sorgulanır.


Araştırma ve Değerlendirme; Öğrenciden alınan bilgiler çerçevesinde onun bütçesine, isteklerine, ihtiyaçlarına, vize koşullarına uygun ülke, şehir ve eğitim programı belirlenir. Uygun olduğu düşünülen okulların katalogları incelenir, internet siteleri ziyaret edilir, CD’leri izlenirken eğitim ve konaklama ücretleri, yaşam giderleri, uçak bileti, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masrafları da hesaplanır ve bir maliyet tablosu oluşturulur. Yurtdışı eğitim için planlanan tarihlerde, indirimde veya özel promosyonda olan okullar konusunda detaylı bilgi verilir. Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerimizin ücretsiz olduğu ve okulların liste fiyatı dışında herhangi bir ücret istenmediği hatırlatılır.


Karar ve Kayıt; Eğitim alacağı ülke, şehir, okul ve eğitim süresine karar veren öğrenci kimlik ve iletişim detayları hakkında soruların yer aldığı ayrıca, gideceği okul, seçtiği program ve tercih ettiği konaklama bilgilerini içeren bir kayıt formu doldurur ve kesin kayıt sırasında okul ücretinden düşülmek üzere bir depozito öder. NDO Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kaydı alınan öğrencinin vize başvurusunda kullanılacak kayıt kabul belgesini ve proforma faturasını en geç 3 iş günü içinde okuldan getirtir.


Uçak Bileti Rezervasyonu; Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından isteyen öğrenciler için en uygun tarihli ve en ekonomik fiyatlı uçak biletini öğrenci adına ayırtan NDO, bu hizmet karşılığında uçak bilet fiyatı dışında ekstra bir ücret talep etmez.


Pasaport ve Vize İşlemleri; İlk kez pasaport alacak öğrencilere pasaport çeşitleri, süreleri ve maliyetleri hakkında detaylı bilgi verilerek en kısa sürede pasaportun çıkartılması önerilir. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren vize için gerekli belgelerin listesi öğrenciye verilir ve bu belgelerin tamamlanıp NDO’ya teslim edilmesi istenir. Vize Başvuru Formları danışmanlarımız tarafından özenle doldurulur. Konsolosluklardan yüz yüze görüşme talebi gelmeyen öğrencilerin vizesi NDO tarafından alınır, vize görüşmesine davet edilen öğrenciler ise detaylı bir şekilde vize görüşmesine hazırlanarak kendilerine sorulabilecek muhtemel sorular hakkında bilgi verilir. 2 Ay ve daha uzun süreli dil eğitimine gidecek öğrencilerin Vize evraklarından Türkçe olanların İngilizceye çevrilmesi NDO tarafından ücretsiz olarak yapılır.


Uçak Biletinin Satın Alınması; Vize işlemleri olumlu sonuçlanan öğrenci uçak biletini satın alır.


Okul ve Konaklama Ücretinin Yatırılması; Kayıt sırasında ödenen depozito okul ücretinden düşülerek kalan miktar öğrenci tarafından NDO Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına yatırılır veya direkt olarak okulun hesabına havale edilerek banka dekontunun bir kopyası NDO’ya teslim edilir. 2 Ay ve daha uzun süreli dil eğitimine gidecek öğrencilerin havalesi NDO tarafından ücretsiz olarak yapılır.


Gidiş Öncesi Bilgilendirme; Öğrenciye gittiği ülkeye varıştan itibaren yardımcı olacak bilgileri (okul hakkında bilgi, basit konuşma kalıpları, acil telefon numaraları, okul kabul belgesi, okul ve konaklama faturası, aile yanında kalınacaksa aile ile ilgili bilgi vs) içeren Bilgi Broşürü verilir. Öğrenci gideceği ülkedeki iklim, kültür, beslenme alışkanlıkları, yaşam standartları ile ilgili olarak bilgilendirilir. İlk kez yurtdışı seyahat deneyimi yaşayacak öğrencilere gidiş ve varıştaki havaalanı prosedürleri hakkında bilgi verilir. İhtiyaç duyuluyorsa öğrenci için havaalanında karşılama servisi organize edilir. Karşılama servisi istemeyen öğrencilere havaalanından konaklayacakları yere nasıl ulaşacakları anlatılır.


Eğitim Alınacak Ülkeye Varış Sonrası Destek; Eğitime başladığı hafta içinde öğrenci ile iletişim kurularak her şeyin planlandığı gibi gidip gitmediği sorulur.Okul, konaklama veya başka bir konuyla ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler NDO’ya iş telefonu, cep telefonu, e-mail veya sosyal medya kanalıyla ulaşarak 7 gün / 24 saat yardım alırlar.

BİLGİ TALEP FORMU

Yurtdışı Eğitim Talepleriniz İçin Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurunuz.

Bilgi Al