Almanya

Ülkeler

Avrupa’nın en büyük dünyanın da 3 ncü büyük ekonomisi, sahip olduğu tarihi, kültürel ve sanatsal birikimi ile ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle uygun ekonomik koşullarla üniversite, yüksek lisans eğitimi fırsatları öğrencilerin dil eğitimi ve lise eğitimi için Almanya’ya gitmek istemelerinde başlıca nedenleri oluşturuyor.

İyi bir Almanca dil eğitimi ve müteakiben Almanya’daki bir üniversiteden mezun olmak size dünyaca ünlü Mercedes, BMW gibi dev Alman şirketlerinde kariyer imkanları yaratabilir.

Mesafe olarak Türkiye’ye yakın olması, Türkiye ile olan sosyal ve kültürel bağlar, yaşam koşullarının diğer gelişmiş Avrupa ülkelerine göre daha uygun olması Almanya’yı yurtdışı eğitim konusunda cazip hale getirmektedir.

Almanya’da dil okulları her yaştan öğrencilere yönelik olarak tüm yıl boyunca açık olup her pazartesi başlayan programlara sahiptir.

Bunun yanı sıra, 12-18 yaş grubundaki öğrenciler yaz tatili boyunca ülkenin birçok noktasında açılan yaz kamplarına katılabilirler.

Belirli seviyede Almanca dil bilgisine sahip olduğunuzda Almanya’da devlet ya da özel liselere gidebilir ve mezuniyet sonrasında ekonomik olarak çok uygun ama kalite olarak da çok iyi durumda olan Almanya üniversitelerine devam edebilirsiniz. 
Almanya’da alacağınız eğitimle ilgili bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

Almanya Dil Okulları

Almanya Yaz Okulları

Almanya’da Lise

Bilgi Al