Amerika

Ülkeler

A.B.D. eğitim, teknoloji, ekonomik açıdan dünyanın en gelişmiş ülkesi olması ve tüm öğrencileri cezbeden okulları ile her zaman ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Mesafe olarak Türkiye’ye uzak olmasına rağmen farklı kültürlerin bir araya geldiği bir göçmenler ülkesi olması ve dil eğitimi veya lise eğitimini müteakip dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma fırsatları A.B.D’ni yurtdışı eğitim konusunda cazip hale getirmektedir.

A.B.D.’de dil okulları her yaştan öğrencilere yönelik olarak tüm yıl boyunca açık olup her pazartesi başlayan programlara sahiptir.

Bunun yanı sıra, 12-18 yaş grubundaki öğrenciler yaz tatili boyunca ülkenin birçok noktasında açılan yaz kamplarına katılabilirler.

 

A.B.D.’de alabileceğiniz diğer önemli bir eğitim de sertifika ve diploma programlarıdır. İngilizce dil yeterliliği konusunda belirli bir seviyeye ulaşmanızı müteakip, Pazarlamadan, uluslararası ticarete kadar birçok konuda bu tür programlara katılarak kendinizi mesleki olarak farklı kılacak seviyelere getirebilirsiniz.

Dünya’nın birçok ülkesinden binlerce öğrenci Lise eğitimi almak için A.B.D.’ye gelmektedir. Aile yanı veya kampüs konaklaması imkanlarına sahip bu okullar öğrencilerin Kanada veya A.B.D. deki dünyaca ünlü üniversitelere girebilmesi için de fırsatlar yaratmaktadır.

A.B.D.’de alacağınız eğitimle ilgili bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

Amerika Dil Okulları

Amerika Yaz Okulları

Amerika Sertifika ve Diploma Programları

Amerika’de Lise

Bilgi Al