Konaklama

Yurtdışına eğitim için giden öğrencilerin konaklama konusunda birçok seçeneği bulunmaktadır. Bazı ülkelerde bu seçeneklerin hepsi mevcut olup bunlar içinden sizin için en uygununa başvurabilirsiniz.

Aile yanında konaklama
Çoğu öğrenci aile yanında konaklama türünü seçmektedir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir ve yeni edindiğiniz dil yeteneklerini kullanmanız için ideal bir fırsattır. Kaliteli eşyalarla döşenmiş kendinize ait bir odanız olacaktır. Vejetaryen rejimi gibi özel istekleriniz varsa lütfen kayıt formunda belirtiniz. Yanında konaklayacağınız aileler çocuklu ve çocuksuz aileler, yaşlı çiftler ve tek yaşayan kişiler olabilir. Hepsi özenle seçilir ve açıkça belirlenmiş kalite standartlarına uygun olarak düzenli bir şekilde denetlenirler. Ev sahibi ailelerin çoğuyla yıllardır çalışılmakta olup hepsi evlerinde misafir ağırlama tecrübesine sahiptir. Aile yanı konaklamalar sadece kahvaltılı ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dahil) olmak üzere iki şekilde mevcuttur. Genellikle fiyatları daha uygundur.

Öğrenci yurdu
Öğrenci yurdunda dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile iletişime geçmeniz size arkadaşlıklar kurma ve bu arkadaşlıkları artırma olanağı verecektir. Kendi odanız olacak ve kendi öğünlerinizden sorumlu olacaksınız. Bazı yurtların yakınında makul fiyatlara yemek yiyebileceğiniz üniversite restoran tesisleri vardır. Diğer yurtlarda ise hepsinde tabak takımı, tencere ve tava olmasa da kendi yemeğinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz ortak mutfaklar vardır. Yurtlar kurumsal olmalarından dolayı güvenlik, temizlik vb konularda sürprizle karşılaşmazsınız. Fiyatları aile yanına göre biraz daha yüksek olabilmaktedir.

Paylaşımlı Daire/Ev
Paylaşımlı daire veya evler genellikle 5-6 odadan oluşmaktadır. Ortak mutfak ve salonu bulunmaktadır. Mutfaklarında ocak, fırın, mikrodalga, buzdolabı, bulaşık makinası ile tencere, tava vb tüm malzemeler bulunmaktadır. Salonda ise koltuk takımları, televizyon, buzdolabı vb. ev eşyaları mevcuttur. Genellikle ücretsiz wifi hizmeti de alabilirsiniz. Odalar seçime bağlı olarak özel banyo/wc’li veya ortak olabilir. Bu konaklama türü dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile iletişime geçmeniz size arkadaşlıklar kurma ve bu arkadaşlıkları artırma olanağı verecektir.

Otel veya daire
Dairelerin çoğu yatak odası, oturma odası ve küçük mutfağı olan sade, makul fiyatlı stüdyolardır. Daire türleri bir yerden diğerine değişiklik gösterir. Ayrıca iki, üç veya dört yıldızlı otel veya misafirhane seçenekleri de birçok ülkede mevcuttur. Otel ücretleri genellikle yurt ücretlerinden biraz daha yüksektir.

Konaklama ücretleri yaz döneminde ve Noel döneminde daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle genel olarak Aralık ayının son iki haftası ile Haziran-Ağustos ayı konaklamaları daha yüksek fiyatlardan olmaktadır.
 

BİLGİ TALEP FORMU

Yurtdışı Eğitim Talepleriniz İçin Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurunuz.

Bilgi Al