Kanada

Ülkeler

Kanada’da Avustralya gibi dünyanın en yaşanılabilir şehirlerine sahip bir ülkedir. Her yıl açıklanan dünyanın en yaşanılabilir şehirleri listesinde yurtdışından gelen öğrencilerin de tercih ettiği Toronto, Vancouver, Lunenburg gibi şehirler devamlı yer almaktadır.

Mesafe olarak Türkiye’ye uzak olmasına rağmen farklı kültürlerin bir araya geldiği bir göçmenler ülkesi olması, çok farklı bir doğa ve iklim yapısı ve en önemlisi eğitim ve yaşam maliyetlerinin nispeten uygun olması Kanada’yı özellikle uzun süreli dil eğitimi, sertifika ve diploma programları ile lise eğitimi konusunda cazip hale getirmektedir.

Kanada’da dil okulları her yaştan öğrencilere yönelik olarak tüm yıl boyunca açık olup her pazartesi başlayan programlara sahiptir.

Bunun yanı sıra, 12-18 yaş grubundaki öğrenciler yaz tatili boyunca ülkenin birçok noktasında açılan yaz kamplarına katılabilirler.

 

Kanada’da alabileceğiniz diğer önemli bir eğitim de sertifika ve diploma programlarıdır. İngilizce dil yeterliliği konusunda belirli bir seviyeye ulaşmanızı müteakip, Pazarlamadan, uluslararası ticarete kadar birçok konuda bu tür programlara katılarak kendinizi mesleki olarak farklı kılacak seviyelere getirebilirsiniz.

Dünya’nın birçok ülkesinden binlerce öğrenci Lise eğitimi almak için Kanada’ya gelmektedir. Aile yanı veya kampüs konaklaması imkanlarına sahip ekonomik fiyatlarla eğitim alınabilecek bu okullar öğrencilerin Kanada veya A.B.D. deki dünyaca ünlü üniversitelere girebilmesi için de fırsatlar yaratmaktadır.

Kanada’da alacağınız eğitimle ilgili bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

Kanada Dil Okulları

Kanada Yaz Okulları

Kanada Sertifika ve Diploma Programları

Kanada’da Lise

Bilgi Al