Almanya

Dil Okulları

Son yıllarda öğrenciler (aileleri de buna destek vermektedir) özellikle yüksek eğitim kalitesi, iş imkanları ve iyi yaşam koşulları nedeniyle Almanya’da üniversite eğitimin hedeflemektedirler. Bu maksatla Almanca dil eğitimi ve bu kültürü tanımak maksadıyla yaz okulları onlar için en iyi başlangıç olmaktadır.

Almanya’nın başta Berlin, Münih ve Frankfurt olmak üzere birçok şehrinde her yıl yaz okulları düzenlenmektedir. Öğrenciler bu yaz okullarında aile yanı konaklama, okul yurt konaklaması ve aileleriyle birlikte gittiklerinde yakın otel/hostel/gasthause konaklaması seçeneklerinden birini kullanabilmektedirler.

Öğleden önceki haftada 20 saat dil eğitimine ilave olarak, öğrenciler hafta içi öğleden sonraları yakındaki önemli tarihi ve turistik yerlere gezilere katılırlar, ve badminton, masa tenisi, dağ bisikleti, futbol, yüzme gibi sportif etkinlikler ile seramik çalışması, kamp ateşi, resim yapma, barbekü gibi çeşitli sosyal ve eğitsel çalışmalara dahil olurlar.

Tüm yaz okulları tam pansiyondur.

Almanya Yaz okulları 2 haftadan başlayıp 5-6 haftalara kadar sürebilmektedir. Bununla birlikte 3-4 haftalık bir yaz kampı çocuğunuz için ideal olacaktır.

Almanya’daki yaz okulları okuldan okula değişmekle birlikte 9-13, 14-17 yaş grubundaki öğrencileri kabul etmektedir.

 Türkiye temsilciliğini yaptığımız Almanya Yaz Okulları

  • Humbold Institute

 

Almanya Yaz Okulları Fiyatları

Almanya Kış Okulu (Kampı) Fiyatları

Bilgi Al