Konaklama

Amacımız, size ev sahipliği yapan ülkede kendinizi gerçekten evinizde gibi hissettirmektir. Kalmak için bir ailenin evi, öğrenci yurdu, paylaşımlı daire/ev, bir otel ya da misafirhaneden hangisini seçerseniz seçin, tüm konaklama seçeneklerinin anlaşmalı olduğumuz kurumlar tarafından dikkatle seçildiğinden emin olabilirsiniz. Çok sayıda seçeneğiniz var: ihtiyaçlarınıza en uygun konaklama şeklini seçin.

Aile yanında konaklama

Çoğu öğrenci aile yanında konaklama programımızı seçmektedir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir ve yeni edindiğiniz dil yeteneklerini kullanmanız için ideal bir fırsattır. Kaliteli eşyalarla döşenmiş kendinize ait bir odanız olacaktır. Vejetaryen rejimi gibi özel istekleriniz varsa lütfen kayıt formunda belirtiniz. Konaklamanızı ayarlarken isteklerinizi karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Yanında konaklayacağınız aileler çocuklu ve çocuksuz aileler, yaşlı çiftler ve tek yaşayan kişiler olabilir. Hepsi özenle seçilir ve açıkça belirlenmiş kalite standartlarına uygun olarak düzenli bir şekilde denetlenirler. Ev sahibi ailelerimizin çoğuyla yıllardır çalışılmakta olup hepsi evlerinde misafir ağırlama tecrübesine sahiptir.

Öğrenci yurdu

Öğrenci yurdunda dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile iletişime geçmeniz size arkadaşlıklar kurma ve bu arkadaşlıkları artırma olanağı verecektir. Kendi odanız olacak ve kendi öğünlerinizden sorumlu olacaksınız. Bazı yurtların yakınında makul fiyatlara yemek yiyebileceğiniz üniversite restoran tesisleri vardır. Diğer yurtlarda ise hepsinde tabak takımı, tencere ve tava olmasa da kendi yemeğinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz ortak mutfaklar vardır.

Paylaşımlı Daire/Ev

Paylaşımlı daire veya evler genellikle 5-6 odadan oluşmaktadır. Ortak mutfak ve salonu bulunmaktadır. Mutfaklarında ocak, fırın, microdalga, buzdolabı, bulaşık makinası ile tencere, tava vb tüm malzemeler bulunmaktadır. Salonda ise koltuk takımları, televizyon, buzdolabı vb. ev eşyaları mevcuttur. Genellikle ücretsiz wifi hizmeti de alabilirsiniz. Odalar seçime bağlı olarak özel banyo/wc’li veya ortak olabilir. Bu konaklama türü dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile iletişime geçmeniz size arkadaşlıklar kurma ve bu arkadaşlıkları artırma olanağı verecektir.

Otel veya daire

Sunduğumuz dairelerin çoğu yatak odası, oturma odası ve küçük mutfağı olan sade, makul fiyatlı stüdyolardır. Daire türleri bir yerden diğerine değişiklik gösterir. Ayrıca size iki, üç veya dört yıldızlı bir otelde veya misafirhanede kalacak yer ayarlamaktan ya da önermekten de mutluluk duyarız.